رئیس دانشگاه دولتی شهرضا گفت : دانشگاه شهرضا با گرامیداشت هفته درختکاری و برپایی روز درختکار و غرس نهال در اراضی متعلق به این دانشگاه در کیلومتر ۱۸ جاده تزانزیت اصفهان – شهرضا جهت حفظ منابع طبیعی و ایجاد فضای سبز اولین گام را برداشت.

به گزارش سینا خبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه شهرضا، حمیدرضا کریمزاده گفت : سال هاست که مردم این سامان که از دیرباز به دیار حکیمان و یونانچه معروف است، منتظرند تا به ثمر نشستن پروژه ایجاد دانشگاه دولتی شهرضا را ببینند.

کریمزاده تصریح کرد : با توجه به بحران های زیست محیطی در قرن ۲۱ لازم است که منابع آب، خاک، گیاه و اتمسفر را حفظ و در جهت بهره وری بهتر از این منابع تلاش کرد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین منابع طبیعی خاک، آب، هوا و گیاه می باشد، افزود : خاک به منزله بستر حیات، آب مایع حیات، هوا نیاز حیات و گیاه خود حیات می باشد

رئیس داشنگاه دولتی شهرضا گفت : قرن ۲۱ را می توان قرن بحران آب، منابع طبیعی و محیط زیست نامید.

کریمزاده تصریح کرد : اگرچه طی چند دهه اخیر این منابع به طرق مختلف توسط انسان ها مورد بی مهری و تخریب قرار گرفته اند، اما تلاش های همه جانبه جامعه جهانی و دوستداران محیط زیست بر بهره برداری اصولی از این منابع به عنوان مهمترین راهبرد توسعه پایدار همواره تاکید داشته است.

وی افزود : از جمله تلاش های قابل توجه جامعه جهانی که در اواخر قرن ۲۰ به ثمر نشست، کنوانسیون مقابله با بیابان زایی ملل متحد بود که با هدف ارائه معقول ترین شیوه مدیریت و بهره برداری از منابع پایه تولید در مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب تدوین شد.

کریمزاده اظهار داشت : بر طبق تعریف این کنوانسیون، تخریب سرزمین در مناطق خشک، نیمه خشک و خشک نیمه مرطوب ناشی از عوامل محیطی و فعالیت های انسانی بیابان زایی نامیده شده است.

وی در پایان گفت : همچنین تخریب سرزمین نیز به کاهش توان تولید بیولوژیک خاک در اراضی بویژه ناشی از فعالیت انسانی و بهره برداری ناپایدار از سرزمین اشاره دارد./ سینا خبر

بازدید : 171
25 اسفند 1394 ساعت 10:28 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری